niedziela, 17 maja 2015

Pora na jędrność.

Tylko zdecydowane i systematyczne działania przynoszą właściwe i zadowalające nas efekt.  Tyczy się to wszystkiego a także i problemu, który nie jest obcy pewnie każdej z nas, a mianowicie chodzi o cellulit – pomarańczową skórkę. Głownie w walce z cellulitem polecamy dietę, ruch i masaże antycellulitowe. Oczywiście każda  wykonywana czynność w końcu przyniesie swoje efekty, jednak najlepsze  wyniki  pojawią się po profesjonalnym zabiegu. Jestem osobą, która od ponad 2 lat systematycznie ćwiczy, pilnuje swojej diety a mimo to cellulit nie rozstał się ze mną na dobre. Cellulit nie powstaje sam.  Spożywanie nadmiernych ilości kawy i alkoholu, palenie tytoniu, niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej czy nadwaga – to wszystko pośrednie przyczyny występowania cellulitu na naszym ciele.

To czy posiadamy cellulit ( a posiada go prawie 90% kobiet ) uwarunkowane nie jest ani od naszej tuszy ani od wieku. Po prostu kobietki tak mają niezależnie czy jesteś mamą, która wychowuje swoje dzieci czy nastolatką, która kończy szkołę średnią , jednak nie koniecznie musimy ten cellulit na swojej skórze tolerować.  Najważniejsze by walkę z pomarańczową skórą rozpocząć jeszcze w czesnym stadium.  Cellulit ma niestety kilka etapów. W tych wczesnych pomoże na pewno dobra dieta i spora dawka ruchu, najważniejsze jednak aby nie dopuścić do powstania tak zwanej skórki materacowej, której niestety nie usuną nawet zabiegi specjalistyczne medycyny estetycznej.
A wiec jak pozbyć się pomarańczowej skórki skutecznie, raz, a dobrze ? Najważniejsze aby wszelkiego rodzaju zabiegi, głownie te wykonywane w domu były systematyczne i  należy przykładać się do nich z dokładną starannością.  Ważny jest ruch , nawet najdroższe kremy nie dadzą takich efektów jak odrobina ruchu.  Należy zmienić tryb życia, najważniejsze aby zrezygnować z rozleniwionych  popołudni spędzonych przed komputerem z paczką chipsów bądź wszelkiego rodzaju innymi słodkościami, w zamian tego warto wybrać się na spacer, dodatkowo dotlenimy nasz organizm i poczujemy się lepiej. Nie pozwólmy na to aby nasze ciało czuło się zaniedbane, to z naszym ciałem spędzimy całe swoje życie. Cieszmy się z tego jak wyglądamy i niech każda wizyta przed lustrem sprawia nam jak najwięcej radości. Gdy sami z sobie będziemy  czuć się świetnie to i do innych ludzi będziemy podchodzić z takim samym nastawieniem.
Najważniejsze aby przestać żywić się byle jak i byle gdzie, aby po każdej kąpieli poświecić chwilę na wmasowanie balsamu w nasze ciało, aby przede wszystkim rozruszać swoje ciało chociażby podczas szybkiego spaceru. To jedne z głównych czynników, które pomogą nam osiągnąć sukces, a przede wszystkim zdrowe i ponętnie wyglądające ciało. Masaż jest bardzo ważny, bo działa drenująco na skórę, tzn. pobudza krążenie krwi i pracę komórek, wspomaga odprowadzanie wody i limfy z tkanek.
Głównym ważnym czynnikiem, który ma wpływ na to czy cellulit zagości u nas na dłużej jest dieta. W twoim menu powinno być jak najwięcej błonnika. W diecie antycellulitowej korzystne działanie mają obie jego frakcje: nierozpuszczalna w wodzie, która zabezpiecza przed zaparciami i rozpuszczalna, który spowalnia wchłanianie tłuszczu. Źródłem nierozpuszczalnego są np. grube kasze, brązowy ryż, a rozpuszczalnego – cytrusy i jabłka. Ale to nie tylko ruch czy zła dieta wpływa na powstawanie pomarańczowej skórki. Niestety powodów dla których nasza skóra chce wyglądać tak a nie inaczej jest dużo więcej, niedostatek wody,  zbyt wysoka temperatura ( gorące kąpiele, solarium ) toksyczne używki ( alkohol papierosy ) a nawet i stres.

2 komentarze:

  1. dzięki tej notki dowiedziałam się bardzo ciekawych rzeczy o cellulicie. :)
    ruch jest najważniejszy ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. ja uwielbiam robić masaż udom szorstką stroną gąbki, póki co trroszkę pomogło :)
    by-vanys.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

JEŻELI BLOG CIĘ ZACIEKAWIŁ - ZAOBSERWUJ !